ANAOKULUNA HAZIRLIK

anneokulagidelimmi_k1

 ANNE OKULA GİDELİM Mİ? 

Anaokuluna Alıştırma kitabı 2016’Eylül ayında OPTİMİST yayınlarından çıktı.

                                            anaokulu-bahce-etkinliği-masal-dunyamiz1

Okul Heyecanı Anne Okula Gidelim mi?

Çocuğumuz minicikken daha pembe yanaklı bir bebekken, kimi zaman iç çekip düşler kurarken bulmuşuzdur kendimizi… bir heyecan kaplar içimizi, kimi zaman da hüzünleniriz böyle düşler sonrasında….

Nasıl yani benim bebeğim o kadar büyüyecek de bir okula mı gidecekmiş, aman da aman annesinin bir tanesi, kocaman abi/abla mı olacakmış? Yaa benim yüreğim dayanmaz ki şimdiiii….

Ya da evet ya bir an önce büyüsün de okula falan gitsin, olmaz ki böyle her an yapışık ikiz gibi dolaşıyoruz ayrılmıyoruz, bir nefes alayım yahu. O da birkaç çocuk görsün, oyun oynamak nedir? Öğrensin.  Çocuk gibi olsun biraz, çocuk gibi konuşsun, çocuk gibi devam etsin hayata isteriz.

Kindergarten-star-student-cliparttt

Kendi özel yaşantımız içinde şartlarımıza göre şekillenen çocuğumuzu gördükçe bir an ona kazandıramadıklarımızı, veremediklerimizi düşünüp, afakanlar basar yüreğimizi…

kindergarten

Veya an gelir, baş başa yan yana can cana olmaktan, onunla  sevgimizi doyasıya yaşamaktan daha verimli ne olabilir ki şu hayatta diyerek onu hiçbir yere göndermek istemeyiz. Bizim kontrolümüzden çıkmasın. Öğretmen neyim her bişeyinim ben senin annem der bağrımıza basarız, küçük afacanımızı…

Fakat zamanı geldiğinde çanlar çalmaya başlar, etekler tutuşur, acilen okul aranır, bulunur, çocuk apar topar okula kaydedilir, bir solukta her şey bitirilir… (Anne Okula Gidelim mi? den alıntıdır.)

Okkindergarten-digital-download-discoveries-for-preschool-fromul Heyecanı …

Hem ebeveynler hem de minikler için yaşamın kilometre taşlarından biridir.

Anne Okula Gidelim mi?

Anaokuluna Alıştırma Kitabı