Netteyiz!

Dr Elif Pınar Çakır Güncel Anne Kitaplarımızı öneriyor…

Güncel Anne Hülya Gürel Kitaplık Ebeveyn Kitapları https://guncelanne.com/anne-okula-gidelim-mi-2/

Hülya Gürel 17 yıllık bir Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni ve 9 yaşında bir çocuk annesi olarak mesleki bilgi birikimlerini annelik ve öğretmenlik süzgecinden geçirerek bize aktarmış. Kitap, çocuğumuzun okula gitmeye hazır olup olmadığı sorusu ile başlıyor ve okula hazırlığın evde başladığının altını çiziyor. Gürel’e göre okul öncesi dönemde ona vereceğimiz küçük sorumluluklar okula uyum sürecinde çok işimize yarayacak.

Optimist Yayınevi’nden çıkan kitap, 145 sayfa ve akıcı bir dille yazıldığı için bir çırpıda bitiveriyor. Okula uyum sürecinde sorun yaşanılıyorsa okul ve ebeveyn işbirliğinin önemi daha da artıyor. Hülya Gürel kitabın bir yerinde diyor ki; ”Çocukları yaka paça içeri almak, ebeveynlerin yüzüne okulun kapısını kapatmak eğitimcilerin tecrübesizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu, çocuklar için okulun bir kabusa dönüşmesi demektir.”

Okul öncesi eğitimin önemi, anaokulunda bir gün nasıl geçer, okul korkusu nasıl yenilir, akran zorbalığı, anaokulu ve öğretmen değişikliğinde neler yapılmalı gibi pek çok konuyu ele alan kitap, keşke bizim anaokuluna uyum sürecimiz sırasında çıkmış olsaydı diye düşünüyorum.

Anne okula gidelim mi anaokuluna başlayacak ve başlamış, uyum sorunları olan aileler için bir rehber niteliğinde. O yüzden okulların yeni açıldığı bu dönemde halen okula alışamamış bir çocuğunuz varsa veya gelecek sene çocuğunuzu anaokuluna gönderecekseniz bu kitabı okumanızı öneririm.

Dr Elif Pınar Çakır Güncel Anne

Bal Yanağın Hikayesi kitaplarımızı öneriyor…

Yazar teorik bilgi ile uygulama arasındaki farkı gördüğü için çocuğu ile yaşadıklarından yola çıkarak, annelere rehber olsun diye bu kitapları yazmış. 

Balyanağın Hikayesi
Balyanağın Hikayesi Hülya GÜREL Annelere Kitap Önerisi http://www.balyanaginhikayesi.com/2016/10/annelere-rehber-niteliginde-3-kitap.html

Bebeğinizi tanımadan, onun özelliklerini fark etmeden kalıplaşmış bir uyku eğitimini zoraki vermek, hem anneyi hem bebeği incitir.Tecrübesiz bir anne, uykusuz bir bebek için doğru yöntemi bulmakta doğal olarak zorlanır.

anne uykum var! kitap
Balyanağın Hikayesi Hülya GÜREL Annelere Kitap Önerisi http://www.balyanaginhikayesi.com/2016/10/annelere-rehber-niteliginde-3-kitap.html

“Çocuğunuz sizinle sürekli çekişme inatlaşma halinde olabilir. Bu inatlaşmayı bir anne olarak yönetebiliyorsanız.. Çocuk bezi kirlendiğinde rahatsız oluyorsa. Çocuk tuvalet ihtiyacı için tuvaletin kullanıldığını biliyor, kendisi de tuvalette zaman geçirmek istiyorsa duygusal açıdan tuvalet eğitimi almaya hazır olduğunu düşünebiliriz. 

Anne Çişim Var! Kitap